Namur akár Budapestről is megér egy egy napos kirándulást. Nekünk hazafelé volt majdnem egy napunk a két járat között (Rodez-Brüsszel; Brüsszel-Budapest); ezért esett a választás Namurra, ami kb. fél óra buszozásra van Charleroi repülőterétől. A városban érdemes szétnézni, és egy kisebb városnéző túrát beiktatni hogyha itt járunk, hiszen szép épületek, és nevezetességek találhatók itt. A világörökség része például a namuri harangtorony, amelyet szerintem is érdemes legalább egyszer lefényképezni.
A város már a kelta időkben fontos kereskedelmi csomópont volt. A város a római kor után is virágzó település maradt, mert a kora középkorban a Merovingok egy várat emeltek a folyó mellett.
Namur egy 100 ezres város, és Belgium Vallon területének „fővárosa”, mely két folyó a Meuse és a Sambre találkozásánál terül el. A város ad otthont a vallon parlamentnek. A belgák gyakran emlegetik a várost, mint a burzsoák városát, hiszen a város igen gazdag 17-18. században épült villákban, melyek főleg a citadella lábánál, vagy a folyó partján helyezkednek el.
Mivel Belgium legtöbb városa történelmi, így Namur is gyönyörű házakkal van tele, de nincsenek igazán nagy tereik. Ezért otthonosabbnak éreztem a várost, mint Belgium többi városát, a viszonylag széles utak, nagyobb terek, valamint a citadella miatt.
A világörökség részét képező harangtornyot eredetileg 1388-ban építették. A jelenlegi kinézetét a 16. században kapta. A harangtoronyhoz tartozó galéria folyamatosan ideiglenes kiállításokat kínál, általában ingyenes belépéssel.
A Szent Albán Katedrális barokk stílusban épült az olasz Gaetino Pizzoni építész tervei alapján
Namur leghíresebb látnivalója a kétségkívül a város fölé magasodó Citadella, mely a Meuse és a Sambre összefolyásánál levő hegy tetején található. Kellemes kikapcsolódásra alkalmas dombocska, mely egész Belgiumban egyedülálló. A Namur-i citadella Belgium legnagyobb alapterületű építménye, több órás felfedezni valót tartogat.
Pl. a Guy Delforge Parfümgyárnak és boltnak is a Citadella ad otthont, ahol lehetőség van betekinteni a parfümgyártás fortélyaiba. A bemutatóterem díjmentesen minden nap nyitva áll a látogatók előtt, ahol magas minőségű parfümöket ismerhetünk meg és akár meg is vásárolhatjuk őket igen jutányos áron.
A citadelláról remek kilátás nyílik a városra, és mindkét folyóra. Igazából már ezért megéri feljönni, hogy a panorámában gyönyörködjünk.
A Szent Loup Templom is egy remek példa a belga barokkra. Eredetileg Jesuit Father Huyssens építtette 1621-ben a Jezsuita Kollégium templomaként. A szent Loup templom nevet 1773-ban kapta, amikor a Jezsuitákat megdöntötték. A templom homlokzatát 1876-ban felújították az eredeti fekete márvány helyett a helyi homokkövet használva.
A Színház (Place Du Théâtre) Európában egyik utolsóként olasz-barokk stílusban épült és egy tűzvész után 1863-ban újjáépítették, majd 1998-ban teljesen renoválták.
A Groesbeek de Croix Hotel a 18. században épült, és mindenféleképpen megér egy látogatást. Cserépedények, dekorációk, bútorok, festmények, szobrok mind Namur felvilágosodásának korából származnak
Az öreg Halle Al’Chair – archaeológiai múzeum a korábbi hús piac, mely a 16. század civil (reneszánsz) építészetének egyik legritkább és legszebb példája. Ma az épületben található a turista centrum és az archeológiai múzeum, mely gazdag gyűjteménnyel rendelkezik a történelem előtti és a Gallo-Roman korokból.
Összességében bátran állíthatom, hogy amióta itt jártam, ez az egyik kedvenc városom Belgiumban. És hogy miért is? Ehhez menjetek el ti is, és ismerjétek meg.
Aveyron megye látnivalóiról itt olvashatsz:
Kövesd az Alitraveling blogot a Facebook oldalán is, hogy még több utazással és utazás életérzéssel kapcsolatos információról értesülj első kézből!
https://www.facebook.com/alitraveling/
Az Alitraveling blog már az Instagramon is aktív!
Keress az alábbi felhasználónéven: https://www.instagram.com/alitraveling.blog.hu/
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.